Власний бізнес та особисті кошти
ВИ ВИКОРИСТАЛИ ОСОБИСТІ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЩОБ ПОЧАТИ ВЛАСНИЙ БІЗНЕС?
Тоді декілька порад вам як оптимізувати податки при вкладенні власних коштів у стартап.
Один з варіантів: ви очікуєте, що мине рік, перш ніж ваша справа стане прибутковою і до того часу не бачите сенсу платити собі зарплату, але, можливо, виплата заробітної плати допоможе зменшити податок у майбутньому.
СТАРТОВЕ ФІНАНСУВАННЯ
Більшість нових бізнесів потребують фінансових вкладень. Зазвичай ці вкладення робить власник цього бізнесу. Існує два найбільш поширені способи вкладень через компанію — це оплата акцій компанії або кредит (позичити компанії кошти). Обидва способи мають свої плюси та мінуси, але кредити простіші, бо легше повернути свої гроші. Більше того, немає жодних податкових зобов’язань.
🙂 Коли Ваша компанія повертає кошти, які Ви позичили, податок і NI не нараховуються.
😕 Ваша компанія не може розрахуватися з Вами, доки не з’явиться можливість це зробити. Чи матиме ви можливість виплачувати зарплату, чи не пропустите ви податкові пільги невідомо?
ПОДАТКИ ТА ЗАРПЛАТА
Компанія має право на пільгу з корпоративного податку (СТ) – за кожний фунт зарплати, виплаченої Вам, пільга складає 19 пенсів.
Цього фінансового року поточна ставка Corporation Tax – 19%, але вона збільшиться до 25% у квітні 2023 року.
Навіть якщо виплата заробітної плати приводить до того, що компанія зазнає збитків, це все одно допоможе зменшити податок із прибутку, який вона отримає у майбутньому.
З іншого боку, заробітна плата оподатковується, і компанія сплачує нараховування на зарплату — NI для роботодавців. Персональний податок залежатиме від того, чи отримуєте ви якийсь інший дохід, крім доходу вашої компанії.
Приклад. У квітні 2022 року Саша та двоє колишніх колег вирішили вкласти власні гроші для відкриття нового бізнесу. Кожен з них є власником та директором і позичив £ 50,000 своїй компанії. Вони очікують, що компанія зможе приносити прибуток і потроху віддавати їм борг через три місяці. Протягом наступного року вони житимуть за рахунок своїх заощаджень та погашення кредиту. Тож вони не планують брати зарплату.
Це погана податкова стратегія.
Порада 1. Саша та її колеги повинні отримувати зарплату, принаймні, рівну неоподатковуваному мінімуму, у 2022/23 році це £12,570. Оскільки вони не мають іншого оподаткованого доходу, то податку, який потрібно буде платити з їхньої зарплати, не буде. Більше того, компанія отримує пільгу за СТ.
Порада 2. Правила для директорів, які отримують зарплату, відрізняються від правил виплати іншим працівникам. Для цілей оподаткування вважається, що директор отримує зарплату, якщо рішення платити зарплату схвалено компанією. Іншими словами, гроші можуть залишатися в компанії, щоб вони зараховувалися як заробітна плата. Разом з цим, сума невиплаченої зарплати для Саші та її друзів додається до £50,000, які компанія вже винна кожному з них.
Порада 3. Є ще одна вагома причина для виплати заробітної плати. Якщо вона перевищує £6,396 у 2022/23 році (нижня межа розміру заробітної плати для NI), тоді рік зараховується до робочого стажу для отримання державної пенсії Саші та її колегам.
Бережіть себе та свої доходи!
Потрібна допомога — звертайтесь.